سمعک دیجیتال

سمعک دیجیتال

سمعک های دیجیتال جزو اولین گروه از سمعک ها هستند که به جای کنترل کننده های مکانیکی در آن ها از پردازشگر های دیجیتال جهت بهبود کیفیت صدا و کنترل میزان صدا مورد استفاده قرار دادند این پردازشگرها باعث بهبود میزان کارایی سمعک ها شده و همچنین بالا رفتن کیفیت صدای دریافتی در گوش که میزان رضایتمندی کم شنوا را ایجاد می کند بستگی به نوع تکنولوژی دیجیتال استفاده شده در سمعک دارد.

این سمعک ها از سه قطعه اصلی تشکیل شده‌اند که عبارتند ازمیکروفون ، پردازشگر و رسیور همچونین باتری که وظیفه تامین انرژی را بر عهده دارد صدا توسط میکروفون جمع آوری می شود و به پردازشگر که قلب یک سمعک است منتقل می شود تا صدا پردازش و مطابق با تنظیمات انجام شده تقویت و به رسیور منتقل شود تا از طریق رسیور وارد کانال گوش شود.
تکنولوژی دیجیتال این امکان را می دهد تا دستگاه در واحد زمان به صورت مداوم از صداهای اطراف نمونه گیری کند این عمل به حذف بهتره نویز های مزاحم اطراف کمک کرده و باعث بالا رفتن کارایی این گروه از سمعک ها  و بهبود ارامش برای کم شنوا می شود.

باندهای فرکانسی

تعداد باند ها یا کانال ها در این گروه از سمعک ها ارتباط مستقیم با کارایی آنها دارد کانال یا باند به منطقه فرکانسی می گویند که در آن ها می توان بر روی صدا پردازش انجام داد. هرچه تعداد این باند ها بیشتر باشد قدرت پردازش و کیفیت سمعک نیز افزایش گیدا می کند.

حذف فیدبک در سمعک های دیجیتال

یکی از عوامل ایجاد اختلال در عملکرد سمعک فیدبک صدا می باشد فیدبک باعث پایین آمدن کارایی و عدم رضایت کم شنوا می باشد از ویژگی های سمعک های دیجیتال دارا بودن تکنولوژی حذف فیدبک میباشد.

قیمت سمعک با تکنولوژی دیجیتال

عوامل بسیاری در تعیین قیمت سمعک های دیجیتال موثر می باشد که می توان به آنها اشاره کرد یکی از این عوامل نوع نوع برند تولید کننده سمعک می باشد مورد دوم نوع تکنولوژی به کار رفته در سمعک دیجیتال می باشد قابلیت حذف فیدبک یکی دیگر از این عوامل می باشد.
قیمت سمعک های دیجیتال بسیار متفاوت می باشد نسبت به تکنولوژی های موجود در سمعک و قابلیت های خواصی که متناسب با تکنولوژی به کار رفته در آن وجود دارد.

سمعک های دیجیتال در مدل های مختلف برای انواع کم شنوایی ها به بازار عرضه می شود.

  • پشت گوشی (Behind-The-Ear)
  • گیرنده درون کانال (Receiver-In-Canal)
  • داخل کانال (In-The-Canal)
  • داخل گوش (In-The-Ear)
  • سمعک نامرئی(IIC)

پاسخ دهید

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد. فیلدهای مورد نیاز علامت گذاری شده اند *